Nowe wystawy czasowe

Od 3 marca do końca października 2017 w naszym Muzeum będziemy prezentować wystawę poświęconą Franciszkowi Raszei odznaczonemu medalem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata ortopedzie, profesorowi Uniwersytetu Poznańskiego, współtwórcy przedwojennej uniwersyteckiej Kliniki Ortopedycznej.

Prof. Franciszek Raszeja z pacjentem oraz siostrą Marią Aleksandrowicz,

Klinika Ortopedyczna UP, 1936. Autor fot. nieznany /Zbiory prof. G. Świderskiego/

Bohaterem kolejnej, nieco późniejszej, wystawy będzie prof. Ireneusz Wierzejewski, ojciec polskiej ortopedii, nauczyciel pierwszego pokolenia lekarzy tej specjalności, m.in. profesorów Franciszka Raszei i Wiktora Degi. Prof. Wierzejewski zasłynął także jako powstaniec wielkopolski, generał brygady Wojska Polskiego, polityk oraz senator II RP. Wystawę będzie można oglądać od 21 kwietnia 2017 do końca roku.

Prof. Ireneusz Wierzejewsk. Autor fot. nieznany

/Zbiory Archiwum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UMP/

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami z najnowszych "Faktów UMP", gdzie można znaleźć więcej informacji na temat wystaw i ich bohaterów: Fakty UMP 6/2016